Dar ne taip senai naujas automobilis daugumai šalies gyventojų buvo tik svajonė. Labai gaji nuomonė, kad pirkdami nenaują automobilį, sutaupysite daug pinigų. Tačiau tai gali būti apgaulinga, nes sutaupysite tik tuo momentu. Vėliau teks išleisti dideles sumas remontui ir priežiūrai.
Vis dėlto kas geriau, brangus naujas automobilis, nereikalaujantis didelių investicijų, ar gerokai pigesnis senas, kuriam išlaikyti teks gerokai patuštinti piniginę?
Automobilio pirkimas – kaip loterija. Nauji automobiliai pinga itin greitai. Po trejų metų mašina verta tik pusės pradinės kainos. Pirkdami naują mašiną mokate kur kas daugiau nei tikroji jos vertė. Tačiau prieš perkant seną automobilį reikia labai išmanyti automobilius. Apie ieškomą modelį derėtų išsiaiškinti viską, kas tik įmanoma. Perskaitykite atsiliepimus internete, išklausykite draugų, kurie geriau išmano apie automobilius, nuomonę. Pasitarkite su specialistais. Juk geriau šiek tiek išleisti patikrinant automobilį autoservise, nei vėliau mokėti daug už jo remontą.
Pasak specialistų, jei jau perkamas senas automobilis, reikėtų patikrinti jo serviso knygą. Šiuo metu visą informaciją apie automobilį galima gauti ir internetu – jo ridą, autoįvykius ir pan. Nepirkite mašinų, kurios buvo patekusios į dideles avarijas ar užtvindytos.
Skirtingi automobiliai serga skirtingomis ligomis. Turite žinoti, kokio automobilio detalės brangesnės, kuriam dažniau genda vieni, o kitam kiti dalykai. Juo labiau kad visų būsimų gedimų „simptomų“ tikrai nepastebėsite. Specialistai pataria nužiūrėtą automobilį iš karto vietoje išbandyti – nuvažiuokite juo bent 2–3 kilometrus. Galbūt pasiseks pamatyti kokius nors gedimus.
Vokiški automobiliai – populiariausi Lietuvos rinkoje, tad su jų remontu ar detalių keitimu problemų nebus. Visai kita situacija, jei pirksite Lietuvoje mažai žinomus automobilius, kurių detales reikės užsakyti iš užsienio.
Tai pirkti naują ar seną? Sprendimas nelengvas, bet mes galime Jums padėti.