Kaip pasirūpinti automobiliu pavasarį?

Po ilgos žiemos greičiausiai jau esate nusiteikęs nuotykiams ir saulei. Daugeliui tai reiškia šeimos išvykas, pasivažinėjimus po apylinkes ir savaitgalio keliones. Kad ir ką mėgtumėte veikti, tikėtina, kad vis tiek kur nors vyksite, tačiau ar esate įsitikinę, kad Jūsų automobilis yra pakankamai geros formos, kad važiuosite  saugiai ir patikimai?

Minusinė žiemos temperatūra ir ledinės sąlygos Jūsų automobiliui buvo sunkios, todėl greičiausiai tai rodo tam tikrus jo nusidėvėjimo požymius. Pavasaris yra pats tinkamiausias metas Jūsų automobilio pilnai apžiūrai, kad būtų pastebėti nedideli gedimai, kol jie netapo dar pagrindiniai.

Štai keletas patarimų, kaip saugiai vairuoti automobilį šį pavasarį ir vasarą:

Pakeiskite alyvą ir alyvos filtrą. Alyvos ir alyvos filtro keitimas rekomenduojamais intervalais yra vienas geriausių būdų, kad variklis veiktų be problemų. Nepaisymas pakeisti variklio alyvos gali įtakoti prastą variklio darbą, didesnes degalų sąnaudas ir net sunkius variklio gedimus.

Patikrinkite skysčius. Keisdami alyvą ir alyvos filtrą, taip pat turėtumėte patikrinti skysčius. Patikrinkite vairo stiprintuvo, stabdžių ir transmisijos skysčius; priekinio stiklo plovimo skysčio kiekį; ir aušinimo skystį. Jei lygis žemas, papildykite juos ir praplaukite / pakeiskite, kaip rekomenduojama jūsų automobilio vadove. Atminkite, kad vairo stiprintuvo, stabdžių ir aušinimo skysčio sistemos yra uždaros, todėl žemas skysčio lygis gali reikšti nuotėkį.

Pakeiskite valytuvus ar jų gumas. Jei jie bus suplyšę ar įtrūkę, vairavimas gali tapti pavojingas lyjant lietui.   Patikrinkite įkrovimo sistemą. Patikrinkite, ar jūsų akumuliatorius tvirtai pritvirtintas, ar jungtys yra švarios, sandarios ir be korozijos. Jei jūsų baterija yra senesnė nei penkeri metai, turėtumėte apsvarstyti galimybę ją pakeisti.

Sutvarkykite priekinį stiklą. Miestuose, kur apledėjusiuose keliuose naudojamas smėlis ir žvyras, vairuotojai dažnai susiduria su skiedromis ir įtrūkimais priekiniuose stikluose. Nors tai ir neatrodo didelė problema, bet kokia priekinio stiklo žala gali sumažinti bendrą oro pagalvių, saugos diržų efektyvumą, stogo stabilumą ir asmeninį saugumą avarijos atveju. Jei jūsų priekinis stiklas yra įtrūkęs, svarbu jį nedelsiant pataisyti arba pakeisti.

Patikrinkite automobilio apšvietimo sistemą. Patikrinkite visą išorinį ir vidinį apšvietimą, kad nustatytumėte bet kokias problemas. Kai jūsų transporto priemonės apšvietimas yra sugedęs, kiti vairuotojai gali nepastebėti, kad ketinate sustoti ar pasukti. O tai gali būti pražūtinga.

Sutepkite važiuoklės dalis. Daugelis naujesnių automobilių yra „sutepti visam gyvenimui“, tačiau kai kuriems vis dar reikia reguliariai tepti važiuoklę, todėl patikrinkite savo automobilį. Keičiant vairo mechanizmo ir pakabos komponentus, taip pat gali tekti periodiškai tepti.

Patikrinkite diržus ir žarnas.  Esant  žemai  temperatūrai gali sukietėti ir (arba) susigadinti guma, todėl svarbu patikrinti, ar diržai ir žarnos nepažeisti. Patikrinkite, ar žarnos nesukietėjo, nesuminkštėjo, sandarios, ar nėra įtrūkimų, ar nėra pūslių, ar nėra kitų matomų pažeidimų, taip pat patikrinkite, ar diržai neatsilaisvinę, ar nėra įtrūkimų.

Patikrinkite filtrus. Jūsų automobilyje yra daugybė filtrų, kurie yra svarbūs jo ilgaamžiškumui ir kuriuos reikia reguliariai keisti. Patikrinkite, ar variklio oro filtras, salono oro filtras ir kuro filtras nėra pažeisti ar užsikimšę, ir, jei reikia, pakeiskite.

Patikrinkite savo padangas. Jūsų padangos yra vienintelis sąlyčio taškas tarp Jūsų ir kelio, todėl svarbu jomis pasirūpinti. Kas mėnesį tikrinkite visų padangų (įskaitant atsargines) slėgį ir palaikykite optimalų slėgį, rekomenduojamą Jūsų automobiliui. Patikrinkite, ar protektorius nėra netolygiai ar netaisyklingai nusidėvėjęs, ar nėra šoninių sienelių įpjovimų ar mėlynių.

Rūpinkitės automobiliu, kad apsisaugotumėte ir prailgintumėte savo transporto priemonės tarnavimo laiką!